Анонси випусків

- Анонс найближчих випусків

17 січня 2023 року калуські філателісти вшанували пам'ять Івана-Теодозія Куровця

Іван - Теодозій Куровець народився 17 січня 1863 року в с. Батятичах на Львівщині у родині греко-католицького священика. Початкову освіту здобув у рідному селі. Середню освіту – у Львівській Академічній гімназії. З 1882 по 1887 роки навчався у Медичній Академії у Відні. Навчаючись в австрійській столиці, долучився до громадської праці в студентському товаристві «Січ», головою якого став у листопаді 1883 році (1883—1885 рр.).

 

Прекрасно все? Якщо і так, то лиш для Укрпошти…

Відомий одеський шансоньє Леонід Утьосов колись мав у своєму репертуарі дуже популярні куплети-репризу, які починалися словами: «Всё хорошо, прекрасная маркиза, дела идут и жизнь легка. Ни одного печального сюрприза, за исключеньем пустяка: так, ерунда, пустое дело кобыла ваша околела. А в остальном, прекрасная маркиза всё хорошо, всё хорошо!» Далі по тексту, який кожен читач може «загуглити» з інтернету. Я ж вимушений розпочати цей пост аb ovo, тобто з яйця, іншими словами – з самого початку. Тим паче, що останнім часом це слово стало знову вельми «популярним». Це своєрідний «лікнеп» для очільника Укрпошти Ігоря Смілянського.

 

І знову про поштові марки, точніше, про людей, які їх збирають...

І знову про поштові марки, точніше, про людей, які їх збирають...До 30-річчя Асоціації філателістів України (АсФУ).

2022 рік видався найдраматичнішим і найскладнішим в історії сучасної України. Українські поштові марки – символи незалежної держави з’явилися 30 років тому в 1992 році, вони позначили існування нової незалежної країни і підкреслили українську самобутність. І, хоча, ще у 1991 році пошта СРСР надрукувала марку присвячену річниці прийняття декларації про державний суверенітет України, саме з випуску 1992 року філателісти загалом починають свої хронологічні колекції, які присвячені сучасній Україні.

 

Не просто марка, а «історія в мініатюрі»

Не просто марка, а «історія в мініатюрі»Чим дивує світ українська філателія, чи варто остерігатися криптомарок і де шукати цілу маркову алею — у розмові з Наталією МУХІНОЮ

 

Нобелівська премія та її українська проекція

Нобелівська премія та її українська проекція

Ось і закінчився т.зв. Нобелівський тиждень. Світ дізнався імена нових лауреатів найпрестижнішої відзнаки людства. Минулого тижня були оголошені Нобелівські лауреати 2019 года в усіх номінаціях та лауреат літературного Нобеля за 2018 рік. Отож. премія з фізіології, або медицини (так звучить офіційна назва нагороди з медицини) дісталася британцю Пітеру Реткліфу и американцям Вільяму Келиіу-молодшому и Греггу Семенцю за дослідження того, как клітини реагують на кисень та його відсутність.

Лауреатами премії з фізики стали канадієць Джеймс Піблз за теоретичні відкриття в галузі космології, а також Мишель Майор і Дідьє Кело за нове розуміння будови та історії Всесвіту, і перше відкриття планети, що обертається навколо зірки сонячного типу поза нашою Сонячною системою. Вони відкрили першу екзопланету на орбіті солнцеподібної зірки - гарячого Юпітера, що обертається довкола жовтого карлика Гельветиоса у сузір’ї Пегасу.

 

На допомогу експонентам

Пропонуємо ознайомитиссь зі статею Джона Сінфілда (John Sinfield) щодо підготовки експоната.

 

«Закарпатолімпфіл 2018» в Ужгороді

Не минуло і півроку з часу проведення ХV Національного філателістичного форуму в Ужгороді, а до столиці Закарпаття знову поспішали колекціонери поштових марок, що правда, більш вузької спеціалізації.

 

Філателія - захоплення що відкриває світ

Філателія - захоплення що відкриває світ"За своєю природою людина є колекціонером: хтось збирає значки,хтось монети, інші - моделі машин, книги, гроші, посуд, друзів... Я ж майже 50 років колекціоную поштові марки," - розповідає завідувач кафедри цивільного права та процесу Політехніки (ІНПП) Ігор Паньонко, голова Львівського обласного товариства філателістів (ЛОТФ) і заступник голови Асоціації філателістів України (АсФУ).

 

Гортаючи олімпійські сторінки (У). Благодійна олімпійська віньєтка

Гортаючи олімпійські сторінки (У). Благодійна олімпійська віньєткаВи ніколи не порівнювали захоплення філателією з будівництвом? Серйозний збирач марок дуже нагадує справжнього будівельника, а його колекції та виставочні експозиції – архітектурні споруди. Вони зводяться завдяки наполегливості та майстерності митця. Які ж «будівельні матеріали» використовують для цього? Найважливіша частина фундаменту безумовно є поштові марки. Проте не тільки. Доповнити та збагатити тематичну колекцію можуть спеціальні штемпелі, художні марковані конверти та поштові картки, так звані цілівки, а також віньєтки. Хоча їх запровадження в експозиціях розділяють не всі філателісти. Віньєтки не є знаком поштової оплати і лише зовні нагадують марки. В «Філателістичному словнику» Граперта і Грушке такі випуски називають також благодійними. Випуски більшості олімпійських віньєток здійснювалось національними комітетами з метою збору коштів на підтримку збірних команд.

 

«Герої спортивного року»

«Герої спортивного року» «Герої спортивного року»

Не знаю, як інші, я ж викласти на папері побачене та відчуте волію не відразу. Нехай пару днів мине. Нехай почуття та емоції від подій, як добре вино, наберуть певної міцності. Отже такі записки напевно краще вважати ліричними спостереженнями, ніж репортерською хронікою. Та я на це й не претендую. Хоча інколи враження такі сильні. Що хочеться їх відразу занотувати, щоб не втратити.

Коли мені подзвонили і запропонували бути присутнім 7 квітня на церемонії «Герої спортивного року», погодився відразу. Я про таке міг хіба мріяти.