Анонси випусків

- Анонс найближчих випусків

Філателія: Вкладайте гроші в поштові марки!?

Філателія: Вкладайте гроші в поштові марки!?У часи кризи марки можуть бути кращими за акції. Репортаж з виставки Philatelia у Кельні. «Ми вже збирали великі колекції, вартість яких потім відчутно зростала. Сильно подорожчали марки з Росії в останні три роки, азіатські марки. Індія теж на підйомі, тобто тут цілком є потенціал для зростання».

Здається, що поштові марки стають дедалі більше привабливими для вкладання грошей. Оцей пан, наприклад, не простий колекціонер, а аукціонатор. На стенді Патріка Абта він придивляється до ящиків і ящичків у пошуках рідкісних поштових марок.

Найкраще, коли марка на поштовій листівці чи конверті. Це піднімає ціну, каже Патрік Абт:

«Є наприклад, листи з англійських колоній, зі Свазіленду. Зараз це дуже популярна серед колекціонерів територія. А ще зараз модні марки з Китаю та Японії».

Трохи далі, за товстим броньованим склом, можна побачити одну з найбільш рідкісних та найдорожчих марок у світі. Раритет світового масштабу. Десятки років вона вважалася втраченою і лише після смерті одного німецького промисловця її знайшли. Хто має гроші, може її купити.

«В усьому світі існує лише 27 таких марок. 13 синіх і 14 червоних. Одна з них зараз виставлена в Кельні. Наступного року в Ессені її продадуть з аукціону. Тоді знатимемо її ціну. Востаннє марки цієї серії продавали по ціні в перерахунку півмільйона євро».

Ян Білліон – організатор кельнської виставки Philatelia. У часи фінансової кризи ринок дорогих поштових марок як ніколи приваблює клієнтів, каже експерт. Особливо росіяни і китайці скуповують раритети.

«Переді мною зараз лежить альбом одного колекціонера, який попросив мене оцінити його вартість. Виглядає досить пристойно».

Від чого залежить ціна колекції? Армін Гельцер, президент Федерації німецьких філателістів розповідає про критерії, за якими поштові марки можуть стати альтернативою для вкладання грошей.

«По-перше, високо цінується, якщо колекціонер збирав марки за певним принципом і, скажімо так, досяг досконалості. Пригадую, якось до мене потрапила колекція марок із зображеннями коней. Я подумав: коні? Що з ними робити? Але потім з’ясувалося, що це колекція з 80 альбомів. Це було так цікаво, що колекцію потім купив один музей. Тобто треба мати ідею і послідовно збирати марки на одну тему, так щоб це була унікальна колекція. Можна збирати марки певних країн. Головне – щоб колекція була максимально повною».

Зрештою головне – радість від колекції, каже Армін Гельцер. Якщо акції чи цінні папери колись втратять популярність, марки завжди будуть у ціні. Вони можуть лише подорожчати, а подешевшати – ніколи.

 

Статті, що можуть бути Вам цікаві: