Анонси випусків

- Анонс найближчих випусків

Василь Прухницький: «Я збираю марки з зображенням жаб»

Василь Прухницький: «Я збираю марки з  зображенням жаб»Скільки себе пам’ятаю, збирав марки. Принаймні рахував за таке. У батька було кілька альбомів і мені дозволяли час від часу милуватись ними. Безумовно, найбільший інтерес тоді викликали яскраві різнокольорові марки, присвячені природі. Ну, а якщо врахувати мою палку прихильність до усякої живності, будь-то рибки, пташки чи ще якісь звірятка, то однозначно найулюбленішою темою філателії була «тваринна».

Добре запам’ятались угорські трикутні марки із зображенням псів та птахів, вітчизняні випуски «охорона рідкісних тварин», плямистий олень, уссурійський тигр, рябчик, заєць. Я уявляв їх справжніми, живими і грався з ними. Раптом в мене з’являвся домашній зоопарк або серед дитячих кубиків, що нібито були деревами у лісі, ховались зубковані ведмеді і лосі. Пізніше, коли ці альбоми стали моєю власністю, згадані серії ще довго прикрашали їх.

Василь Прухницький: «Я збираю марки з  зображенням жаб»

Тема «тварини на марках» справедливо вважається у світі філателії найпопулярнішою. Багато колекціонерів віддають їй перевагу. Дехто збирає по країнах, інші зупинились на одному з класів: ссавці, птахи, риби чи морська фауна, комахи. «Фауну» випускають практично всі країни UPU, хто більше, хто менше. Малі екзотичні країни роблять на цьому непоганий державний бізнес. Поштові відомства країн усіх континентів усіма можливими методами намагаються привернути увагу філателістів саме до своїх марок. Стереомарки, самоклейки, марки найрізноманітніших форм, клей зі смаком фруктів, і навіть, марки з запахом. Кількість та географія комеморативних випусків, що надходять у поштове користування таке величезне, що можна розгубитись. То ж фауністи звужують кордони своїх «заповідників».

Василь Прухницький: «Я збираю марки з  зображенням жаб»

Хто збирав птахів, зупиняється на совах чи орлах, «ентомологи» - на метеликах, а деякі ще й на денних чи нічних.

Василь Прухницький: «Я збираю марки з  зображенням жаб»

Мій вибір впав на жаб і був він не випадковим. Жаби взагалі істоти дуже цікаві. Цих однолітків динозаврів зустрінеш у лісі, горах, степу чи тундрі. Вони обжили усі континенти, за виключенням Антарктиди. А які цікаві перевтілення їм притаманні: метаморфоз, мімікрія, анабіоз. Жабки навіть зовні такі кумедні, чимось нагадують людину. Їх допомога вченим та винахідникам неоціненна. Жаба дуже корисна тварина, а те, що вона потребує для існування екологічно чисті середовища, надає їй статус живого індикатора природи. Про все це і ще багато іншого зможуть розповісти марки. Отже колекція моя зростала. То ж коли досягла значних розмірів, відбувся, як у справжньому ставку, метаморфоз. Вийшла досить непогана експозиція, яка не тільки знайомила з життям та поведінкою амфібій, але й ненав’язливо агітувала охороняти природу та зберігати навколишнє середовище. За шість років існування експозиція декілька разів дороблялась, вона побувала на багатьох філателістичних форумах, а зараз на її основі написана книжка, яка ось-ось вийде з друку. До усього цього призвело колекціонування поштових марок, присвячених малим безхвостим стрибунам, жабам.

Василь Прухницький: «Я збираю марки з  зображенням жаб»