Анонси випусків

- Анонс найближчих випусків

4. Поштовий збір з доплатою на особливі цілі

1. Відразу ж після закінчення війни в 1945 р. в Угорщині вийшла серія марок з надпечаткою «Столітті» (Мир) і доплатою на користь народних училищ. Серія складалася з чотирьох марок, а доплата в три рази перевищувала номінальну вартість марки. Надпечатка була зроблена на чотирьох марках серії 1944 р.

2. В Об'єднаній Арабській Республіці (нині Єгипет) в 1963 р. була видана серія, що складалася з трьох марок, у тому числі двох трикутної форми з зображенням голуба з листом і колишніх поштових марок. У вартість марок входила доплата, яка становить половину номіналу і призначалася на підготовку в Каїрі в 1966 р. філателістичної виставки, приуроченої до сторіччя випуску перших єгипетських марок.

Проведення виставок з нагоди сторіччя випуску першої поштової марки отримало широке поширення: в 1960 р. у Польщі також відбулася з цієї нагоди дуже цікава міжнародна виставка під назвою «Польща-60».

3. У 1897 р. пошта Нового Південного Уельсу, в той час британської колонії, до 60-ї річниці правління королеви Вікторії вирішила випустити благодійну серію, дохід від якої призначався б на будівництво лікарні для хворих на туберкульоз. Незважаючи на численні протести, ці марки побачили світ. Причиною протестів була занадто висока доплата:. Марки з номіналом 1 пенс коштували 1 шилінг, тобто 12 пенсів; пропорційно вища була і ціна марок з номіналом 2 1/2 пенса. Зазначені марки не принесли очікуваного доходу, так як натрапили мало не на бойкот, проте викликані ними суперечки не привели до обмеження їх випуску.

4. Філіппінська пошта видала в 1950 р. дві марки з доплатою, що дорівнює їх номінальній вартості. Малюнки на марках не залишали сумнівів щодо мети цієї емісії: доплата призначалася для вдів і сиріт осіб, які загинули на війні, а також для інвалідів війни. Хоча самі філіппінці порівняно мало брали участь у військових діях, їхній країні було завдано значної шкоди, особливо в околицях Маніли, де двічі відбувалися запеклі бої між японськими й американськими військами.

5. Репродукція вітража із зображенням ангела і двох паломників з'явилася на двох марках ФРН, що вийшли в 1951 р. з нагоди 700-річчя церкви Діви Марії в Любеку, де знаходиться оригінал цього вітража. Марки були видані з доплатою в 5 пфенігів до номінальної вартості (10 і 20 пфенігів), причому дохід від доплати призначався на реставрацію цієї старовинної церкви.

6. Марки Фінляндії з доплатою на боротьбу з туберкульозом випускаються з 1946 р., але особливою популярністю серед колекціонерів вони стали користуватися з 1949 р., коли з метою збільшити їх збут, а значить і доходи на благодійні цілі, Фінляндія стала видавати барвисті серії марок на теми, пов'язані з природою. Так, на серіях, що вийшли в 1949 і 1950 рр.., були зображені квіти, в 1951 і 1952 рр.. - птахи, в 1953 р. - лісові звірі, в 1954 р. - метелики і т. д .

7. Марки Нідерландів з доплатою в фонд допомоги дітям випускаються з 1924 р. Якщо в перші роки це викликалося дійсними потребами, то з часом емісія таких марок перетворилася на філателістичних традицію, тим більше, що дохід від доплати призначається на найрізноманітніші благодійні цілі . Марки з доплатою до фонду допомоги дітям забезпечуються написом «Voor net kind» (Для дітей) і виходять щорічно (виключаючи перерву в роки війни: 1942-1944 рр..). Подібно фінським маркам, вони відрізняються, як правило, цікавою тематикою, але вже іншого роду - тут переважають репродукції картин, дитячі малюнки, ілюстрації до дитячих казок і пісні.

8. Пошта НДР видала наприкінці 1956 р. дві марки з доплатою: одна з надпечаткою, що передбачала доплату на користь Єгипту, інша - на користь Угорщини. Надпечатки зроблені на марці 1955 р. з серії історичних будівель, що зображує стару берлінську ратушу. У тому ж 1956 р. пошта НДР випустила також три спеціальні марки: одну з доплатою, призначену на фінансування спорудження пам'ятника в Бухенвальді, і дві - на будівництво пам'ятника в Равенсбрюці.

9. Серію марок з доплатою на боротьбу з туберкульозом польська пошта видала в 1949 р. Серія складалася з чотирьох марок та купонів з відповідними гаслами. Всього було 10 купонів, що в поєднанні з чотирма різними марками давало в цілому 40 різних комбінацій, що збираються колекціонерами. З 1949 р. подібних поштових емісій в Польщі більше не проводилося, так як всі витрати по боротьбі з туберкульозом, його лікуванню і профілактиці взяли на себе державні органи охорони здоров'я.

4. Поштовий збір з доплатою на особливі цілі 4. Поштовий збір з доплатою на особливі цілі

10. У Польщі двічі випускалися марки з доплатою на зимову допомогу. Перший раз серія таких марок вийшла в 1938 р. Вона складалася з трьох марок номіналом 5 + 5 грошів, 25 +10 грошів і 55 +15 грошів. На марках були зображені руки, що гріються над багаттям. Другий раз марка з доплатою на зимову допомогу (номіналом 2 +18 злотих) вийшла в 1947 р. з портретом відомого краківського громадського діяча ченця Альберта.